AktualnościOsiągnięciaZ Życia Szkoły

Konkurs języka angielskiego „English is Easy”

23 lutego br. odbył się półfinał XXI edycji konkursu języka angielskiego „English is Easy. Przybyłych uczniów oraz ich opiekunów przywitał dyrektor „Kasprowicza” Rafał Łaszkiewicz.

Do półfinału konkursu zakwalifikowało się 83 uczniów z 20 szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali test leksykalno–gramatyczny z elementami wiedzy o kulturze krajów anglosaskich i zawierający zadanie z rozumienia tekstu czytanego. Wszyscy uczniowie wykazali się dobrą i bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Do finału zostało zakwalifikowanych 15 uczniów, którzy uzyskali minimum 65% punktów. W podkatalogu: Konkursy/English is Easy przedstawiamy listę z wynikami półfinału konkursu. Fotorelację z półfinału można zobaczyć na naszej stronie facebookowej w informacji z 26 lutego br.

Finał konkursu odbędzie się 29 marca o godz. 9.00. Polegał on będzie na sprawdzeniu rozumienia tekstu słuchanego oraz na części ustnej (rozmowa z członkami komisji na podstawie materiału stymulującego).