AktualnościZ Życia Szkoły

Nagrodzeni za wysoką pozycję w rankingu

15 lutego Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik gościł dyrektorów szkół średnich naszego regionu, które zajęły czołowe lokaty w Ogólnopolskim Rankingu Perspektyw 2019. W zaszczytnym gronie reprezentantów najlepszych sześciu liceów i pięciu techników znalazł się także dyrektor naszej szkoły Rafał Łaszkiewicz. Na jego ręce kurator wręczył list gratulacyjny dla szkoły oraz statuetkę.
Przypominamy, że w tymże rankingu – klasyfikującym szkoły według łącznych wyników matur oraz osiągnięć olimpijskich – nasze Liceum zajęło 174. pozycję w Polsce, 6. w województwie i 1. w powiecie inowrocławskim. Jeszcze lepiej wypadliśmy w rankingu olimpijskim, lokując się na miejscu 60. w skali całego kraju i 5. w skali województwa. Dzięki temu nasza szkoła została uhonorowana Złotą Tarczą.
Po uroczystości kurator odbył z zebranymi dyrektorami krótką rozmowę na temat wykorzystywania potencjału uczniów zdolnych oraz tegorocznej matury i nowych zasad naboru.