AktualnościWycieczkiZ Życia Szkoły

Matematyka dla Informatyki

13 września uczniowie trzech klas matematyczno-fizyczno-informatycznych wraz ze swoimi wychowawcami: prof. Wiolettą Graczyk, prof. Katarzyną Kwak i prof. Jerzym Kwiatkowskim oraz z prof. Anną Kulpą uczestniczyli w Warszawie w IV Dniu Popularyzacji Matematyki „Matematyka dla Informatyki”. Tego dnia na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbywały się wykłady i warsztaty z zakresu szeroko pojętej matematyki. Można było też obejrzeć wystawy i uczestniczyć w grach oraz konkursach tematycznych. Uczniowie sami wybierali zajęcia najbardziej odpowiadające ich zainteresowaniom.
Dodatkowo, ponad 400 uczniów wzięło udział w konkursie „Casio Challenge – Kalkuluj z Głową”. Miło nam poinformować, że II m-ce zdobył w nim nasz utalentowany matematyk z kl. III b – Szymon Sieradzki. Szymon otrzymał nowoczesny zegarek Casio oraz automatycznie zakwalifikował się do drugiego etapu Powszechnego Internetowego Konkursu z Matematyki dla uczniów szkół średnich.
W budynku Politechniki w tym dniu odbywał się również Salon Maturzysty, na którym nasi uczniowie mogli poznać ofertę edukacyjną ponad 50 uczelni wyższych z kraju i zagranicy.
Po tej intensywnej „uczcie edukacyjnej” uczniowie naszych matfizów udali się na krótką wycieczkę po warszawskiej Starówce i pełni wrażeń wrócili w godzinach wieczornych do Inowrocławia.