AktualnościOsiągnięciaZ Życia Szkoły

Nasi debatanci drudzy w Polsce!

19 czerwca drużyna Kaspra wzięła udział w ogólnopolskim Turnieju Młodzieżowych Debat Oksfordzkich organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W składzie naszej drużyny znaleźli się: Michalina Pawłowska i Kamil Szałecki (oboje z kl. I e), Marek Michalski (kl. I b) oraz Paweł Daroszewski (kl. II e). Nasza drużyna bezdyskusyjnie wygrała wszystkie debaty rundy grupowej i półfinałowej, niestety uległa tylko w finale. Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli II miejsce w Polsce. Debatowano nad takimi sprawami, jak: zniesienie obowiązku nauki, parytety płciowe na listach wyborczych czy prawo adoptowanych dzieci do znajomości swoich biologicznych rodziców. Sukces naszej drużyny to dowód na to, że szkoła debat w Kasprze ma się świetnie. Opiekunem uczniów jest prof. Sławomir Drelich.