AktualnościZ Życia Szkoły

Zmarła prof. Ludwina Michalska

3 czerwca zmarła Ludwina Michalska, w latach 1984-1999 nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.
Urodziła się w 1950 r. w Pucku. Ukończyła Wyższą Szkołę Nauczycielską w Słupsku, Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie oraz Instytut Wyższych Studiów Europejskich na Uniwersytecie w Strasburgu. Pracę pedagogiczną rozpoczęła w Szkole Podstawowej w Tucholi i kontynuowała w Szkole Podstawowej nr 8 w Inowrocławiu.
Pozostawiła po sobie trwałe ślady w historii Liceum Jana Kasprowicza. Była współautorką monografii szkoły, badała dzieje tajnego nauczania oraz obozu na Błoniach w Inowrocławiu podczas okupacji niemieckiej. Prowadziła perfekcyjnie kronikę szkoły, była rzetelnym pedagogiem i wychowawcą młodzieży, wymagającym wiele od siebie i od uczniów. Za swoją pracę wielokrotnie nagradzana: przez Ministra Edukacji Narodowej, Kuratora Oświaty w Bydgoszczy, Prezydenta Miasta Inowrocławia oraz Dyrektora I LO.
Przez wiele lat dzielnie zmagała się z ciężką chorobą. Została pożegnana 7 czerwca 2018 roku podczas mszy św. w Kościele św. Jadwigi w Inowrocławiu a następnie pochowana na cmentarzu parafii św. Floriana w Żninie.