AktualnościOsiągnięciaZ Życia Szkoły

Powiatowy konkurs „DACH” – Reise

22 marca miał miejsce II etap organizowanego przez naszą szkołę konkursu z języka niemieckiego obejmującego wiedzę krajoznawczą o trzech najważniejszych krajach niemieckojęzycznych:

D – Niemcy

A – Austria

CH – Szwajcaria

Powyższe objaśnienie tłumaczy, skąd wzięła się nazwa DACH-Reise [Podróż po Niemczech, Austrii i Szwajcarii]. Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjów i szkół podstawowych miasta i powiatu inowrocławskiego, którzy uczą się języka niemieckiego. Pomysłodawczyniami konkursu są nasze germanistki, prof. Krystyna Pomarzyńska i prof. Lilianna Stefańska. Ogromną satysfakcję stanowi fakt, iż w konkursie wzięło udział tak wiele szkół z całego powiatu. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 48 uczniów, którzy zmagali się z testem składającym się z pytań z takich dziedzin, jak: geografia, podział administracyjny, najważniejsze fakty z historii i polityki krajów DACH, zabytki i atrakcje turystyczne, muzea, wybitni przedstawiciele literatury, muzyki, sportu, osiągnięcia naukowe, wynalazki, nobliści, słynne marki/wyroby, ciekawostki z życia codziennego.

Wręczenie nagród odbędzie się w auli I LO w Inowrocławiu podczas Drzwi Otwartych naszej szkoły 14 kwietnia 2018. Oprócz nagród laureaci konkursu otrzymują dodatkowe punkty w procesie rekrutacyjnym do I LO w Inowrocławiu.