AktualnościZ Życia Szkoły

Warsztaty maturalne klasy III B

W dniach 2-4 października klasa III b wraz ze swoją wychowawczynią prof. Wiolettą Graczyk uczestniczyła w warsztatach maturalnych. Towarzyszyli im profesorowie Justyna Rogalska i Łukasz Wróbel oraz po pięcioro uczniów z klas III c i III d.
Zajęcia z matematyki oraz języka polskiego odbywały się na terenie Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym. Uczniowie rozwiązywali arkusze maturalne z matematyki na poziomie rozszerzonym i z języka polskiego na poziomie podstawowym, a nawet mieli okazję spróbować swoich sił w próbie matury ustnej z języka polskiego – wszystko pod czujnym okiem nauczycieli.
Późnym wieczorem, po wzmożonym wysiłku umysłowym, uczniowie wraz z opiekunami aktywnie spędzali czas na kursie tańca prowadzonym przez swojego kolegę z klasy Wiktora Zielińskiego. Ostatniego dnia, po zajęciach matematyki, wszyscy wzięli udział w grze terenowej – paintballu.
Pomysłodawczynią i organizatorką wyjazdowych warsztatów była prof. Wioletta Graczyk. Bez wątpienia były to trzy dni intensywnej i owocnej pracy, która na pewno zaprocentuje na egzaminach maturalnych.