AktualnościOsiągnięciaWycieczkiZ Życia Szkoły

Wielki sukces w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej

Martyna musiała w części ustnej wykazać się wiedzą teoretyczną, technologiczną, znajomością zagadnień społecznych związanych z ochroną środowiska oraz umiejętnością rozpoznawania gatunków roślin, owadów i głosów zwierząt. Odpowiedzi oceniało przy pełnym audytorium 10-osobowe jury złożone z naukowców. Trzygodzinne zmagania z pytaniami Martyna zakończyła jako drugi najlepszy młody ekolog w Polsce, zdobywając prestiżowy tytuł laureata II miejsca i wygrywając szereg nagród rzeczowych (m.in. sprzęt turystyczny, smartwatch Garmin, tablet Lenovo, bon 100 zł do księgarni Bonito, nagrody książkowe – w tym Biologia Villego, torba podróżna od Toyoty, drzewko Oxytree), a także tygodniową wycieczkę na Majorkę! Wysoka suma punktów zdobyta przez Martynę i Mikołaja zapewniła naszej szkole nagrodę główną w postaci sprzętu, który doposaży pracownie biologiczną i fizyczną. Tytuł laureata i finalisty OWE daje możliwość przejścia postępowania rekrutacyjnego z pominięciem procedur kwalifikacyjnych na wielu polskich uczelniach, w tym 100% z egzaminu maturalnego z biologii przy rekrutacji na medycynę na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w
Katowicach i Zabrzu.

Należy przypomnieć, że uczniowie prof. Anny Pędzich-Kuszel odnoszą co roku sukcesy na szczeblu centralnym, a trzeci rok z rzędu sięgają po najwyższe laury OWE (Sara Shawkat, Agnieszka Węclewska 2015, Maja Siudak, Martyna Kuczyńska 2016), zdobywając dla szkoły cenny sprzęt przyczyniający się do lepszej jakości kształcenia naszych uczniów podczas lekcji biologii oraz zajęć w Astrobazie. Serdecznie gratulujemy wszystkim autorom tak wielkich sukcesów!