AktualnościOsiągnięciaZ Życia Szkoły

Gimnazjada historyczno-wosowska

Po zakończeniu części pisemnej wszyscy przybyli udali się do szkolnej auli na wykład członka Polskiego Towarzystwa Historycznego i Honorowego Obywatela Inowrocławia Edmunda Mikołajczaka „Kasprowiczowskie oblicza patriotyzmu” oparty na biogramach czterech byłych wychowanków naszej szkoły.

Po wykładzie gimnazjaliści i ich opiekunowie mieli czas na krótki poczęstunek, a następnie uczniowie udali się na zwiedzenie szkoły. Przewodnikami po zakamarkach i historii Kaspra byli dyrektor Krzysztof Śledziński i prof. Sławomir Drelich. W tym czasie dla ich opiekunów odbyły się warsztaty historyczne „Cichociemni i konfidenci lokalni” przeprowadzone przez mgr. Mirosława Sprengera – pracownika Delegatury w Bydgoszczy Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku.

Po przerwie ogłoszono listę 10 ścisłych finalistów, którzy awansowali do II etapu – quizu. Quiz składał się z szeregu pytań z zakresu historii ogólnej i WOS-u oraz wiedzy o regionie. Ta część dokonała małego przetasowania w kolejności na liście laureatów, która ostatecznie wygląda następująco:

I m-ce – Karolina Kozina, Gimnazjum nr 4 w Inowrocławiu;

II m-ce – Patryk Burak, Gimnazjum w Pakości;

III m-ce – Kamil Szałecki, Gimnazjum w Sławęcinku;

IV m-ce – Łukasz Lewandowski, Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu;

V m-ce – Wiktoria Witucka, Gimnazjum nr 1 w Żninie;

VI m-ce – Martyna Gołdyn, Gimnazjum w Bachorcach;

VII m-ce –Bartosz Gałęzewski, Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu;

VIII m-ce – Igor Borowiak, Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu;

IX m-ce – Aleksandra Piwek, Gimnazjum w Bachorcach;

X m-ce – Marek Górniak, Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu.

Nagrody i dyplomy laureatom wręczyli Wicestarosta Inowrocławski Mirosława Kucol oraz Naczelnik powiatowego Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Robert Gołdecki.

Organizatorzy – prof. Elżbieta Ratańska, prof. Sławomir Drelich i prof. Adam Kopeć – dziękują Staroście Inowrocławskiemu Tadeuszowi Majewskiemu i Starostwu Powiatowemu w Inowrocławiu, Staroście Radziejowskiemu Jarosławowi Kołtuniakowi i Starostwu Powiatowemu w Radziejowie oraz panu Arturowi Chęsemu Prezesowi Drukarni POZKAL za honorowy patronat nad konkursem oraz sponsorowanie nagród dla uzdolnionych gimnazjalistów.

W trakcie gimnazjady swoje talenty wokalne i instrumentalne zaprezentowały uzdolnione uczennice z klasy II e społeczno-prawnej. Inni uczniowie z tej klasy prowadzili konferansjerkę oraz pomagali przy czynnościach organizacyjnych.