OsiągnięciaZ Życia Szkoły

Sukces w zawodach matematycznych w Olsztynie

Nasza szkoła wystartowała w XV Warmińsko-Mazurskich Zawodach Matematycznych w Olsztynie. W pierwszej edycji, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć, nasi uczniowie – podopieczni prof. Wioletty Graczyk i prof. Katarzyny Kwak – odnieśli znaczące sukcesy. Igor Chełstowski z kl. III B matematyczno-fizyczno-informatycznej został laureatem II miejsca, a Paweł Pytel z kl. III D biologiczno-chemiczno-matematycznej laureatem XI miejsca. Na dalszych pozycjach, uzyskując jednocześnie tytuł finalisty, uplasowali się: Ewelina Szymandera z kl. III B, Andrzej Felski z kl. II D biol.-chem.-mat. i Szymon Sieradzki z kl. I B mat.-fiz.-inf.
Dzięki wysokiemu poziomowi wiedzy matematycznej naszych uczniów I LO zajęło II miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych. Warto dodać, że do finału zakwalifikowało się w tym roku 131 uczniów z 29 szkół, w tym 7 spoza województwa warmińsko-mazurskiego: z Inowrocławia, Kwidzyna, Malborka, Suwałk i Brodnicy. Cieszymy się z zaszczytnej pozycji Kaspra na podium i gratulujemy naszym reprezentantom oraz ich opiekunkom.