Z Życia Szkoły

Kolejny Memoriał prof. Bączkowskiego za nami

W tegorocznej rywalizacji turniejowej uczestniczyły drużyny MKK Gniezno, Novum-Astoria Bydgoszcz, Twarde Pierniki Toruń i SKS Kasprowicz. Turniej okazał się wyjątkowo wyrównany, a jego poziom sportowy mógł zadowolić wszystkich zgromadzonych na hali. Większość spotkań kończyła się różnicą kilku punktów.
Ostatecznie zwyciężyła ekipa z Bydgoszczy, która odebrała z rąk Wicestarosty Figasa puchar za I miejsce. Pokonała ona w decydującym meczu gospodarzy SKS Kasprowicz – zdobywców pucharu Prezydenta Inowrocławia za II miejsce. III miejsce przypadło drużynie z Gniezna, a IV ubiegłorocznym zwycięzcom – Twarde Pierniki Toruń.

Najlepszymi strzelcami Memoriału zostali: Jakub Kondraciuk (Novum-Astoria) – 66 pkt, Andrzej Kostuch – 58 pkt i Kamil Konieczka – 51 pkt (obaj Kasprowicz). Najlepszym strzelcem za 3 pkt został Kamil Konieczka z Kasprowicza – 9 trafień. Wybrano też wyróżniających się zawodników w poszczególnych drużynach: Jakub Kondraciuk (Novum-Astoria), Mateusz Stańczuk (Kasprowicz), Kamil Roszak (Toruń) i Adrian Sobkowiak (Gniezno).
Nagrody indywidualne wszystkim wyróżnionym wręczyli, oprócz wymienionych wyżej Starosty i Prezydenta, radna wojewódzka Elżbieta Piniewska i przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinkowski.
Trener zwycięskiej drużyny Piotr Fedder otrzymał specjalne wyróżnienie ufundowane przez córkę prof. Bączkowskiego panią Janinę Masiotę.

Dariusz Sikora:

Cieszę się ogromnie, że kolejny raz udaje się nam zorganizować Memoriał prof. Bączkowskiego, jest to nasza sztandarowa impreza od wielu lat, doceniana i wspierana przez władze samorządowe województwa, powiatu i miasta. Memoriał to szansa dla wielu młodych sportowców na udział w profesjonalnie przygotowanym turnieju, który szczyci się swoją 32-letnią historią. Poziom sportowy tegorocznej imprezy był wysoki, co nas trenerów bardzo cieszy, ponieważ już niedługo rozpoczynamy nowy sezon.