Z Życia Szkoły

Kasper-Cup 2016 za nami

Klasyfikacja końcowa:

I m. – MKS Dąbrowa Górnicza

II m. – SKS Kasprowicz Inowrocław

III m. – SKM Zastal Zielona Góra

IV m. – MTS Basket Kwidzyn

V m. – MKKS Żak Koszalin

m. – UKS Trójeczka Olsztyn

MVP Kasper-Cup 2016 i jednocześnie królem strzelców (97 pkt.) został Dawid Rasztabiga z Dąbrowy Górniczej.

Wybrano najlepszą szóstkę turnieju:

Kacper Matyszewski (Zielona Góra)

Mateusz Maziarz (Dąbrowa Górnicza)

Eryk Naczlenis (Koszalin)

Mateusz Kulis (Olsztyn)

Błażej Itrych (Kwidzyn)

Mateusz Stańczuk (Inowrocław)

Dariusz Sikora:

Bardzo się cieszę, że kolejny raz udało się nam zorganizować tak dużą imprezę koszykarską z udziałem drużyn z całego kraju. Życzyłbym sobie, aby na stałe wpisała się w sportowy kalendarz naszego miasta, właśnie w formule turnieju odbywającego się równolegle z turniejem seniorów. Młodzi koszykarze oprócz własnych, często bardzo wyczerpujących gier mają możliwość oglądania drużyn seniorskich. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w sprawnej organizacji III edycji Kasper-Cup, a szczególnie Urzędowi Miasta Inowrocław, Starostwu Powiatowemu Inowrocław i OSiR w Inowrocławiu. Przed moją drużyną kolejny trudny sezon, w którym oprócz zmagań juniorskich część naszych zawodników będzie grała w II lidze z Domino Inowrocław, a także w III lidze jako Inowrocławska Akademia Koszykówki.