OsiągnięciaZ Życia Szkoły

Laury w Olimpiadzie Historycznej

W dniach 11–13 kwietnia w Gdańsku odbyły się zawody centralne XLI Olimpiady Historycznej. W gronie uczestników znaleźli się trzej uczniowie „Kaspra”. Kamil Janiszewski wywalczył tytuł laureata (8. miejsce), a Daniel Jakubowski i Jan Szczepański zostali finalistami tej olimpiady.
Tytuł laureata zdobyty przez Kamila jest drugim tak wysokim osiągnięciem w dziejach zmagań naszych uczniów w Olimpiadzie Historycznej. Kamil i Daniel zwieńczyli tym samym owocny rok olimpijski, w którym uzyskali wiele tytułów w olimpiadach z dziedziny wiedzy o społeczeństwie. Zdobyte w nich doświadczenie było również przydatne w Olimpiadzie Historycznej, gdyż uczniowie ci wybrali specjalność: historia parlamentaryzmu w Polsce. Z kolei przed Jankiem została walka w etapie centralnym Olimpiady Geograficznej.
Sukces olimpijski, oprócz uzyskanych tytułów, skutkuje zwolnieniem z egzaminu maturalnego z historii i uzyskaniem 100 % na świadectwie maturalnym. Zdolni historycy są uczniami klasy III e, a ich opiekunem jest mgr Marcin Dziubich.
Na zdjęciu nasi olimpijczycy z prof. Marianem Kallasem – znanym polskim prawnikiem specjalizującym się w historii administracji oraz historii państwa i prawa polskiego, a zarazem byłym nauczycielem naszego Liceum.