Z Życia Szkoły

Otwarcie sezonu przez młodych koszykarzy

Młodzi koszykarze SKS Kasprowicz Nowa Era Inowrocław rozpoczynają kolejny sezon w rozgrywkach wojewódzkich. W tym roku klub zgłasza drużyny w kategorii junior, kadet, kadet młodszy i młodzik młodszy, w których łącznie zgłoszonych będzie blisko 60 zawodników z naszego miasta i okolic.
11 października o godz. 10.00 jako pierwsi na parkiet hali sportowej I LO wybiegnie najmłodsza grupa podopiecznych Piotra Wiśniewskiego, która zagra z Astorią Bydgoszcz. Natomiast 15 października o godz. 18.45 w hali przy ul. Rakowicza w Mątwach swój mecz zagrają kadeci, a przeciwnikiem będzie drużyna aktualnego mistrza Polski TKM Włocławek.

Dariusz Sikora: „Przed naszymi drużynami bardzo trudne zadanie, ponieważ nasi przeciwnicy to zespoły dużo bardziej doświadczone i ograne. Mimo to cieszymy się z inauguracji nowego sezonu. Nasz klub zgłosił w tym roku aż 4 drużyny do rozgrywek – najwięcej w naszym powiecie, co tylko potwierdza naszą dobra pracę z młodzieżą. W najbliższym czasie klub ogłosi nowy nabór chłopców chętnych do gry w koszykówkę”.