Z Życia Szkoły

Narodowe Czytanie 2014

Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza pod patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego to wspaniała akcja, w którą w tym roku (06.09.2014) włączyło się wiele placówek i instytucji naszego miasta i powiatu.
Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w symbiozie z I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza i Gimnazjum Dwujęzycznym w Inowrocławiu, korzystając z gościnnych progów Wielospecjalistycznego Szpitala im. dr. L. Błażka, wypełnił pięknym słowem czas pacjentów i odwiedzających. Od godziny 10.00 do 12.00 można było posłuchać fragmentów „Pana Wołodyjowskiego”, „Potopu”, „Ogniem i mieczem” Sienkiewicza w interpretacji wychowanków i nauczycieli zaprzyjaźnionych placówek. Czytali nauczyciele: Anna Sopolińska, Wioletta Metryka, Mariusz Berkowski, Elżbieta Piniewska, Małgorzata Wojciechowska oraz uczniowie: Julia Korsakowska, Julia Dziuba, Tomasz Sapiszczak, Mateusz Pomagier, Wiktor Nogalski, Damian Gapiński. Narodowe Czytanie wsparła również swym głosem Sekretarz Powiatu Inowrocławskiego Aleksandra Szubarga-Dworek.
Dzieki uprzejmości Teatru Polskiego w Bydgoszczy słuchacze mogli podziwiać kostiumy z epoki. Atrakcją Narodowego Czytania był okolicznościowy stempel, który można było odcisnąć na własnym egzemplarzu „Trylogii”.