Z Życia Szkoły

Pożegnaliśmy szkołę na dwa miesiące

Tegoroczni uczniowie klasy III Gimnazjum Dwujęzycznego okazali się godnymi spadkobiercami gimnazjalnych tradycji „Kaspra”. Przez trzy lata swojej nauki zdobyli wiele nagród i wyróżnień oraz z sukcesami reprezentowali szkołę w przedmiotowych konkursach kuratoryjnych. Prawdziwym „dominatorem” w tej dziedzinie okazał się Igor Chełstowski – laureat aż sześciu takich konkursów. W uznaniu jego zasług Stowarzyszenie Absolwentów przyznało mu honorowy tytuł „Amicus Scientiae” („Przyjaciel Nauki”). Sukcesem zakończył się również egzamin gimnazjalny – nasi gimnazjaliści osiągnęli w nim najwyższą średnią z wszystkich inowrocławskich gimnazjów. Może jednak największym ich sukcesem jest to, że przez trzy lata pobytu w naszej szkole zdołali podbić serca zarówno licealistów, jak i kadry pedagogicznej. Cieszymy się więc, że zakończenie przez nich nauki w gimnazjum nie jest ich rozstaniem z „Kasprem”. Prawie wszyscy bowiem zamierzają kontynuować naukę w klasach naszego Liceum.

Dziękujemy za ciężką pracę wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!