OsiągnięciaZ Życia Szkoły

Pięcioro finalistów XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego!

Pięcioro humanistów z „Kasprowicza” zdobyło tytuły finalistów XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, udowadniając, że I LO to od lat kuźnia polonistycznych talentów. Liczba finalistów i laureatów Olimpiady Języka Polskiego z „Kaspra” zbliża się do pięćdziesięciu!

Tytuły finalistów w tym roku wywalczyli: Magdalena Budrewicz i Krzysztof Przybylski z kl. IIIe, Dagmara Oleksy z kl. IIa (opiekunem naukowym była mgr Elżbieta Piniewska), Kamil Szczepanik z kl. IIe (opiekun naukowy – mgr Agnieszka Zielińska) oraz Alicja Owczarz z kl. IIId (opiekun naukowy – mgr Łukasz Oliwkowski). Magda Budrewicz uzyskała największą liczbę punktów za część pisemną spośród wszystkich uczniów z regionu biorących udział w etapie okręgowym.

W etapie ustnym startowali także Weronika Jędro, Natalia Hetmaniak (kl. IIe), Iga Buczyńska (kl. IIIc), Katarzyna Krzewina, Dorota Tomczak (kl. IIa), Agata Rucińska (kl. IIIe) oraz Anna Hankiewicz (kl. IIIa).

Finaliści Olimpiady mają zagwarantowany wpis o uzyskaniu 100% punktów za egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, a dodatkowo zdobyli indeksy na większość humanistycznych kierunków uczelni w całej Polsce. W kwietniu czeka ich trzydniowy pobyt w Warszawie, gdzie będą walczyć o tytuł laureata olimpiady. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.