OsiągnięciaZ Życia Szkoły

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

6 marca odbyła się w Bydgoszczy część ustna okręgowego etapu Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Mateusz Głowacki z kl. III e i Aleksander Karaszewski z kl. II e. Olek Karaszewski uzyskał V miejsce w regionie i awansował do ogólnopolskiego etapu centralnego konkursu. Tym samym zdobył on tytuł finalisty tej olimpiady i zagwarantował sobie 100% punktów na maturze rozszerzonej z wiedzy o społeczeństwie. Jest to pierwszy tak duży sukces ucznia I LO w tej olimpiadzie. Mateusz Głowacki uzyskał VI miejsce, jednak już bez awansu do zawodów centralnych. Warto wspomnieć, że Olek awansował również do finału Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, a w zeszłym roku reprezentował naszą szkołę i region w Sejmie Dzieci i Młodzieży. Opiekunem uczniów jest dr Sławomir Drelich.